Zasiłek rodzicielski

Wielu rodzinom w naszym kraju brakuje pieniędzy od wypłaty do wypłaty. Z pomocą przychodzą jednak różnego typu zasiłki i dodatki mające na celu poprawienie w jakimś stopniu sytuacji materialnej. Niestety nie każdy może skorzystać z takiej formy pomocy. W tym celu trzeba spełnić szereg warunków. Nie są one jednak bardzo wymagające.

Podstawą jest oczywiście posiadanie dziecka, bowiem to na nie będziemy pobierać owy zasiłek. Oczywiście możemy mieć więcej niż jedno dziecko, jednak wtedy wysokość zasiłku na kolejne dzieci może maleć. Tak jest w przypadku pobierania dopłaty na trzecie, lub kolejne dzieci.

Wysokość zasiłku uzależniona jest również o tego czy nasze dziecko się uczy, ile ma lat, oraz czy jest zdrowe lub niepełnosprawne. Interesując się tym tematem warto jest na bieżąco sprawdzać ile wynosi kwota zasiłku, oraz jaki jest obecnie maksymalny dochód na jednego członka rodziny.

Urlop rodzicielski 2014

Jeśli chodzi o urlop rodzicielski, 2014 rok jak zwykle przyniósł wiele zmian. Czy na lepszy? Niech każdy oceni to samodzielnie. W każdym bądź razie, aby być na bieżąco z nowościami w tym temacie ministerstwo uruchomiło nawet specjalną stronę poświęconą tej tematyce. Dzięki temu młodzi ludzie stający się właśnie rodzicami mają możliwość poznania wszelkich wprowadzonych zmian w tym temacie.

Zasiłek Macierzyński

Inną formą pomocy społecznej w postaci dodatkowych środków finansowych jest zasiłek macierzyński. Otrzymywany jest on wyłącznie przez osoby ubezpieczone w przypadku pracowników, oraz niepracujące jeśli przystąpią one do dobrowolnego ubezpieczenia.

Niezależnie od tego z jakiej formy pomocy zechcemy skorzystać, czy będzie to urlop macierzyński w 2014 czy też może urlop rodzicielski. 2013 rok przyniósł nam spore zmiany i udogodnienia. Warto jest więc odpowiednio zainteresować się tematem i złożyć wszelkie potrzebne dokumenty w należyty sposób tak, aby móc z nich skorzystać, bowiem po to zostały one powołane do życia.

Be Sociable, Share!